Sklep internetowy z meblami dla dzieci.

tel: +48 728 438 658

Czego szukasz?

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Wszystko o materacu

Co wyróżnia materac Sport Alcantara?

Materac Sport Alcantara różni się od zwykłego tym, że posiada dwa podłużne pasy w kontrastowym kolorze na całej długości materaca.

Czy Wasz materac jest ortopedyczny?

Wiele osób ma stereotyp, że materac ortopedyczny powinien być sprężynowy lub składać się z włókien kokosowych.
Tymczasem sprężyny są dla dziecka niepożądane, gdyż są zaprojektowane dla wagi dorosłego, a dla dziecka są zbyt sztywne. Gdy dziecko leży na boku, materac nie wygina się ani nie przyjmuje kształtu jego ciała. W rezultacie dziecko leży na płaskiej powierzchni, co niekorzystnie wpływa na rozwój układu mięśniowo-szkieletowego.
Dlatego dla dziecka najlepszym rozwiązaniem jest materac składający się z lekkich materiałów, które są używane w naszych materacach, co nie ma miejsca w przypadku materacy z włókien kokosowych.

Jaki materiał jest stosowany jako obicie materacu?

Materac obity tkaniną – Alcantara, przypominającą w dotyku aksamit. Pochłania ona wilgoć i nie pozwala przedostawać się jej do wypełnienia materaca, utrzymując ją w samej warstwie włosa, co umożliwia usunięcie całej wilgoci poprzez wycieranie materaca na zewnątrz suchą szmatką.

Czy mogę zamówić łóżeczko bez materaca?

Możemy zrobić łóżko bez materaca, ale trudno będzie Wam znaleźć materac o podobnej jakości, rozmiarze i wyglądzie.

Czy materac jest w zestawie?

Tak materac jest w zestawie z łóżeczkiem.

Funkcjonalność mebli dziecięcych

Z czego jest wykonane łóżko?

Głównym materiałem, z którego wykonane jest łóżko, jest ekologiczna, trójwarstwowa płyta laminowana (płyta wiórowa laminowana) klasy E 0,5 s, o grubości 16 mm, i zwiększonej odporności na wilgoć. Jest to jedyna klasa płyt wiórowych dozwolona do produkcji mebli dziecięcych.

Czy koła są namalowane?

Cały wzór na łóżku to wydruk na folii, tworzący efekt 3D.

Jak sprawdzić obecność laminowania?

Rysunek jest początkowo drukowany na białej błyszczącej samoprzylepnej folii i łatwo ulega ścieraniu, wystarczy przejechać twardym przedmiotem po rysunku, aby go uszkodzić.

Przy nakładaniu matowego laminowania można uniknąć uszkodzenia i błyszczenia materiału, które zakłóca percepcję trójwymiarowości wzoru.

Odpowiednio, jeśli wzór jest matowy, to jest laminowany.

Jak działa dolne podświetlenie?

Podświetlenie składa się z taśmy LED umieszczonej na spodzie łóżka.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota na podczerwień i pozwala na tworzenie kombinacji kolorów podświetlenia. W tym czasie pilot musi być skierowany na przód łóżka.

Jak włączyć reflektory?

Reflektory są włączane za pomocą dotykowego włącznika, znajdującego się z przodu (na masce). Czujnik jest odporny na wodę i jest bezpieczny dla dziecka. Między łóżkiem a gniazdkiem znajduje się kabel zasilający podświetlenie, jego napięcie wynosi 12V, co gwarantuje bezpieczeństwo i w przypadku uszkodzenia