Sklep internetowy z meblami dla dzieci.

tel: +48 728 438 658

Czego szukasz?

Jak urządzić wyjątkową sypialnię dla dziecka?

Jak urządzić wyjątkową sypialnię dla dziecka?

Urządzenie dziecięcej sypialni nie jest zadaniem łatwym. Z jednej strony każdy rodzic chce, aby była to przestrzeń spokojna, bezpieczna i zapewniająca maluchowi dobrą atmosferę do odpoczynku. Z drugiej strony warto również uwzględnić zainteresowania i preferencje dziecka, które zwykle oczekuje tego, aby jego pokój był oryginalny, fantazyjny i nastrajający do dobrej zabawy. Jak pogodzić ze sobą wszystkie te cechy podczas urządzania sypialni dla dziecka? Co więcej, jak wybrać dla niego wygodne łóżko, które będzie pasować do takiej niebanalnej aranżacji?

Łóżko w pokoju dziecięcym to coś więcej niż mebel do spania

Niewątpliwie najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Łóżko przeznaczone jest rzecz jasna do spania, więc wszelkie jego parametry dobierane są właśnie pod kątem zapewnienia użytkownikowi wygody podczas odpoczynku. Jednak można sprawić również, aby ten mebel stał się najważniejszą dekoracją w pokoju, a może nawet miejscem do zabawy. Jak to zrobić? Przykładem takiego komfortowego, a jednocześnie niebanalnego mebla jest łóżko w kształcie samochodu. Spełni ono oczekiwania każdego młodego miłośnika motoryzacji. Rama takiego łóżka ma kształt pojazdu i urozmaicona wzorami drukowanymi w wysokiej rozdzielczości, przez co łóżkowy pojazd doskonale imituje prawdziwy samochód. W zależności od preferencji można wybrać auto osobowe lub ciężarowe. Co więcej, dostępne są nawet modele dwupiętrowe. Niektóre łóżka-samochody wyposażone są w dodatkowe półki i szuflady, dzięki czemu zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów dziecięcych czy ubrań. Przykładowo, modele UNO i NEO z oferty Mebelev wyposażone są w pojemne schowki na pościel.

Czy jednak takie oryginalne łóżko zapewni dziecku wygodę podczas snu? Producenci zabiegają o to, aby nawet najbardziej wymyślne łóżka były przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe. Wszelkie zdobienia to jedynie dodatek, ponieważ wszelkie materiały oraz specyfika wykończenia mebla zawsze mają na celu zapewnienie mu maksimum bezpieczeństwa, wygody i swobody. Wysoka jakość zastosowanych do produkcji materiałów, zabezpieczenia w postaci np. optymalnie zaokrąglonych krawędzi i grubej okleiny to gwarancja bezpiecznego użytkowania przez najmłodszych. Przykładowo, w ofercie firmy Mebelev modele łóżek-samochodów NEO, MG, EVO zostały wykończone plastikiem ABS. Zaokrąglone w ten sposób krawędzie są nie tylko bezpieczne, ale również zapewniają efekt 3D.