Sklep internetowy z meblami dla dzieci.

tel: +48 728 438 658

Czego szukasz?

Jakie łóżko wybrać, by zapewnić dziecku spokojny sen?

Jakie łóżko wybrać, by zapewnić dziecku spokojny sen?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko miało spokojny, przyjemny sen. W pierwszych latach dzieci spędzają sporo czasu w łóżku, ponieważ potrzebują więcej snu – nie tylko w nocy, ale również w trakcie dnia (popołudniowe drzemki). Również dla starszych dzieciaków sen nocny odpoczynek odgrywa bardzo ważną rolę. Zarówno ciało, jak i umysł regenerują się i nabierają sił do zabawy i nauki w ciągu dnia. Rodzice chcą więc zapewnić dzieciom jak najwygodniejsze warunki do spania. I w tym przypadku kluczową rolę odgrywa oczywiście odpowiednio dobrane łóżko.

W naszym artykule chcielibyśmy podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat doboru odpowiedniego łóżka, które zapewni dziecku spokojny sen. Skupimy się jednak nie tylko na kwestiach użytkowych, ale też zwrócimy uwagę na wygląd różnych łóżek dla dzieci. W końcu już od najmłodszych lat nasze maluchy mają swoje preferencje i chciałyby spać nie tylko na wygodnym łóżku, ale i oryginalnym.

Wygodne i oryginalne łóżko dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupić dziecku klasyczne, drewniane łóżko, czy może oryginalne, ciekawie wyglądające, np. w kształcie samochodu. Przede wszystkim radzimy, aby zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem, wygodą danego modelu łóżka i preferencjami dziecka, nie zaś wyłącznie chwilową modą. Pamiętajmy, że łóżko to inwestycja na kilka lat, więc warto ją dobrze przemyśleć. Warto więc w pierwszej kolejności pomyśleć o kwestiach praktycznych, takich jak odpowiednie wymiary, dobór prawidłowego materaca czy elementy zabezpieczające. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z zakupu bajkowego, oryginalnego łóżka. Takie modele również spełniają wszystkie standardy konstrukcyjne, a jednocześnie wprawią dziecko w niemały zachwyt i będą ciekawym uzupełnieniem jego pokoju.

Jeśli zatem nasz maluch jest wielkim fanem motoryzacji, warto zastanowić się nad zakupem dla niego łóżka w kształcie samochodu. Współcześnie producenci mebli dla dzieci zapewniają modne, oryginalne łóżka, które jednocześnie są wygodne i bezpieczne. Co więcej, wyposażone są w szereg dodatkowych udogodnień, np. szuflady do przechowywania pościeli. Doskonałym przykładem jest Łóżko samochód – UNO Alfa S6 z kolekcji produktów sklepu internetowego Mebelev.pl. Łóżko stylizowane jest na pojazd znanej marki. Można wybierać spomiędzy różnych kolorów. Wykonano je z solidnej płyty meblowej MDF z optymalnie zaokrąglonymi krawędziami, które dodatkowo zabezpieczone grubą okleiną. Dzięki temu mebel jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych użytkowników. Wzory wykonane na powierzchni łóżka zostały pokryte laminatem, który chroni wydruk przed promieniami UV i wodą. W ten sposób mebel zachowa swój atrakcyjny wygląd przez długi czas. Do łóżka można dobrać wygodne materac w dwóch wersjach: welurowy lub Alcantara sport. Wyjątkowa tkanina Alcantara jest miękka, odporna na ścieranie i łatwa w utrzymaniu czystości. Cechuje się również bardzo długą żywotnością.

Rodzice, którzy mieli dylemat, czy wybór oryginalnego łóżka np. w kształcie samochodu rzeczywiście jest dobrym pomysłem pod względem wygody i bezpieczeństwa, powinni być spokojni. Takie meble spełniają wszystkie standardy komfortu użytkowania, a jednocześnie sprawią dziecku wiele frajdy i radości.