Sklep internetowy z meblami dla dzieci.

tel: +48 517 450 427

Czego szukasz?

Domki dla lalek – zaproszenie do świata fantazji

Chyba każda kobieta pamięta z dzieciństwa swój domek dla lalek. Niezliczone godziny spędzone na zabawie w domowe życie toczące się w miniaturowym świecie. Ulubione zabawki – lalki, pluszaki, maleńkie meble i mikroskopijne zastawy do picia herbaty. Pasjonujące przygody, pieczołowicie przygotowywane podwieczorki i wieczorne układanie małych przyjaciółek w ich łóżeczkach. Piękne, sentymentalne wspomnienia z krainy czarów wracające po latach. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wszystkie dziewczynki mogły przeżyć tak cudowne chwile?

Domki dla lalek z oferty firmy Mebelev pomogą każdej dziewczynce przenieść się do magicznego zakątka, gdzie można swobodnie popuścić wodze wyobraźni. Każdy domek to aż 7 różnych pomieszczeń ozdobionych pięknymi kolorowymi naklejkami przedstawiającymi odmiennie urządzone wnętrza – jest tu między innymi piękna kuchnia, elegancki salon i pełen tajemnic strych. Tylko od fantazji twojego dziecka zależy, jakie pasjonujące historie się w nich wydarzą!

Każda zabawa musi być bezpieczna, dlatego nasze domki dla lalek mają szeroką podstawę, która gwarantuje stabilność konstrukcji – nie ma obawy, że domek się przewróci. Wszystkie brzegi płyt, z których są wykonane domki, pokryto specjalnym obrzeżem z PCV, które sprawia, że dziecko nie ma kontaktu z ostrymi krawędziami. Całość jest pokryta laminatem, który znacznie przedłuża żywotność domku. Do każdego domku można zamówić dach w wybranym kolorze.

Domek, ze względu na swoje rozmiary, może także służyć jako bardzo atrakcyjnie wyglądająca półka na zabawki. Taki sposób wykorzystania sprawi, że to, co zwykle jest dla dzieci utrapieniem – układanie zabawek na swoich miejscach – stanie się kolejną, wciągającą zabawą. Dla większości rodziców to bardzo kusząca myśl!

Domek dla lalek – nieoceniona pomoc w rozwoju umysłowym i społecznym

Domek dla lalek może się dziś wydawać staroświecki. A jednak dzieci wciąż uwielbiają taki rodzaj zabawy. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ wszechobecne gry komputerowe i zaawansowane technologicznie zabawki narzucają dziecku ściśle określony sposób zabawy. Domek dla lalek przeciwnie – dziecko samo tworzy nowe scenariusze, wymyśla różne historie, odkrywa nowe sposoby wykorzystania przedmiotów. Pobudza to myślenie i kreatywność dziecka, przez co znakomicie przyczynia się do jego rozwoju umysłowego.

Zabawa przy wykorzystaniu domku dla lalek to także wielka szansa rozwoju empatii i wrażliwości. W większości przypadków dzieci używając lalek i pluszaków odgrywają różne scenki naśladujące kontakty między ludźmi. Zmusza to do zastanawiania się nad uczuciami, które mogą się pojawiać w takich sytuacjach, czy przewidywania możliwych reakcji na różne zachowania. Wartość takich doświadczeń jest ogromna z punktu widzenia możliwości rozwoju kompetencji społecznych dziecka.