Sklep internetowy z meblami dla dzieci.

tel: +48 728 438 658

Czego szukasz?

Łóżko dla przedszkolaka – na co zwracać uwagę?

Łóżko dla przedszkolaka – na co zwracać uwagę?

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego nie jest wcale łatwym zadaniem. Rodzice muszą pamiętać o wielu istotnych kwestiach – nie tylko estetyce pomieszczenia, ale i jego bezpieczeństwie, ergonomii oraz wygodzie codziennego użytkowania. Gdy nasze dziecko z kilkumiesięcznego brzdąca przemienia się w ciekawego świata przedszkolaka, należy stworzyć dla niego przestrzeń, w której będzie czuł się bezpiecznie, komfortowo i swobodnie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pokoju dziecięcego jest łóżko. Podpowiadamy, na jakie kwestie zwracać uwagę, kupując maluchowi pierwsze łóżko do jego pokoju.

Komfortowe i oryginalne łóżko dla przedszkolaka

Łóżko malucha w wieku przedszkolnych różni się zdecydowanie od mebli przeznaczonych zarówno dla niemowlaków, jak i nastolatków. Również aranżacje pokoików kilkulatków są znacznie inne niż starszych dzieci. W tym wieku dziecko zaczyna kształtować swoje zainteresowania, jest ciekawsze świata, a co najważniejsze – jest w stanie samodzielnie określać swoje preferencje. Rodzic musi pogodzić oczekiwania malucha, który przecież również powinien mieć prawo głosu w kwestii wyposażenia swojego pokoju, z kwestiami bezpieczeństwa, komfortu i łatwości w użytkowaniu mebli.

Oferta łóżek dla przedszkolaków jest niezwykle urozmaicona, co paradoksalnie nie stanowi wcale ułatwienia. Jak ułatwić sobie to zadanie? W pierwszej kolejności proponujemy zastanowić się, jakie są zainteresowania dziecka i jakiego rodzaju wyposażenia oczekuje w swoim pokoju. Warto kierować się jego sugestiami, bo przecież to właśnie maluch będzie spędzał tutaj najwięcej czasu. Jeśli więc pasją dziecka jest motoryzacja, warto zastanowić się nad zakupem łóżka w kształcie samochodu.

Gdy już poznamy preferencje przedszkolaka, należy poszukać odpowiedniego modelu, zwracając uwagę przede wszystkim na meble, które będą wygodne, łatwe w użytkowaniu, a także bezpieczne. Tutaj cała odpowiedzialność spada na rodziców, którzy powinni zająć się właśnie kwestiami praktycznymi. Dla przedszkolaków można wybrać łóżko z barierką lub bez, jednoosobowe lub dwupiętrowe. Warto zwrócić uwagę, czy takie łóżko posiada dodatkowe szuflady, półki lub nawet wbudowaną szafę, gdzie będzie można schować pościel, ubrania, zabawki itd.

Oprócz łóżka musimy wybrać również odpowiedni materac. Zwykle w większości sklepów meblowych jesteśmy w stanie zakupić łóżko wraz z dedykowanym materacem, co jest sporym udogodnieniem. Pamiętajmy, że materac dla dzieci nie powinien być ani za miękki, ani zbyt twardy. Najlepiej jeśli będzie wykonany z miękkiego, odpornego materiału, który łatwo będziemy mogli utrzymać w czystości.